GABER BRAJNIK

Sem Gaber Brajnik, rojen 30. 10. 2006, dijak Biotehniške gimnazije Naklo, oddelek 3.M. Sem
član Atletskega kluba Radovljica. Atletiko treniram že od 1. razreda osnovne šole. Zadnja štiri
leta sem se specializiral za met kopja.
Letošnje leto sem se meseca marca udeležil tekmovanja Zimskega prvenstva Slovenije v metih
za članski in mlajši mladinski kategoriji met kopja 700 g. Osvojil sem 4. mesto in z njim potrdil
kategorizacjo v atletskem klubu.
Konec marca 2023 sem se med treningom poškodoval. Diagnoza Avulsio spina iliacae interior
inferior dex. Štiri tedne sem po navodilu zdravstvenega osebja bolnišnice Jesenice moral imeti
strogi počitek, da se mi je del kosti, ki se mi je odlomil s kolka uspešno  zacelil. Nato sem
obiskoval fizioterapevta in počasi okreval.
Vso tekmovalno sezono sem moral izpustiti. Treninge sem začel obiskovati po končanem
šolskem letu, ki pa so bili prilagojeni mojim zmožnostim.
To leto sem prešel iz meta 700 g kopja na olimpijsko kopje težko 800 g, ki je velik preskok
zaradi večje teže, velikosti in težišča samega kopja. To zame predstavlja večji izziv, saj ga do
sedaj še nisem metal.
Prvega tekmovanja sem se lahko udeležil septembra in nastopil na mitingu Majano v Italiji, kjer
sem zasedel tretje mesto in pridobil prvi rezultat za 800 g kopje, ki je bil pogoj za naslednja